Třeboňsko - ideální místo pro Vaši dovolenou

POTŘEBUJETE PORADIT?

Potřebujete poradit s výběrem ubytováním v Třeboni a okolí?

Chcete udělat speciální nabídku?

Volejte 702 00 22 65!

Cyklistika na Třeboňsku

Cyklistika na Třeboňsku

Cykloturistika je na Třeboňsku bezesporu jendou z nejoblíbenějších rekreačních aktivit. Rovinatá krajina s rozlehlými borovými lesy, hráze rybníků a malebné jihočeské vesničky jsou pro výlety na kole jako stvořené. Cyklotrasy jsou kvalitně značené a můžete si tedy vychutnat nejrůznější zákoutí jedinečné krajiny rybníků.

Poznávání Třeboňska na kole - naučné stezky

Na Třeboňsku je pro turisty připraveno kromě značených cyklotras i několik cyklistických naučných stezek, díky kterým se můžete blíže seznámit s přírodou a historií okolí. Jedny z nejznámějších jsou dvě cyklistické stezky, které obě začínají přímo v Třeboni na hrázi rybníka Svět. Jedná se o 39 km dlouhou stezku "Okolo Třeboně" a kratší (22 km) stezku "Rožmberk". Historicko-naučnou stezku "Pamětí Virozska" najdete v jihovýchodní části CHKO Třeboňsko.

Cyklotrasy v okolí Třeboně

Přímo Třeboní a jejím nejbližším okolím probíhá několik cyklistických tras, které se rozbíhají různými směry. Jednou z nich je dálková trasa "Rožmberského dědictví", která prochází městem a patří ke stezkám Greenways Praha - Vídeň. Souběžně s ní vede cyklistická trasa Třeboňsko - Waldviertel, která navazuje na cyklotrasy v příhraničí Rakouska.

Více o dálkových cyklotrasách na Třeboňsku

Výlety na kole po Třeboňsko (po kliknutí na odkaz budete přesměrováni na informace o jednotlivých cyklotrasách):

 

Pro zobrazení turistické mapy Třeboně a blízkého okolí klikněte na odkaz níže:

Turistická mapa Třeboňska

Cyklotrans

Co je Cyklotrans? Cyklotrans je dopravní systém, který zajišťuje přepravu turistů (pěších i cyklistů) po jižních Čechách. K dopravě jsou využívány cyklobusy, které jsou vybaveny vleky pro přepravu kol. Při plánování Vašich výletů po Třeboňsku můžete využít zelenou linku nebo oranžovou linku, které mají zastávky přímo v Třeboni.

Více o Cyklotrans

Půjčovny kol Českých drah

Již od roku 2003 provozují České dráhy půjčovnu jízdních kol, kterou díky jejím výhodám využívá stále více cyklistů.

Výhody:

  • nemáte starosti s přepravou kola na místo výletu
  • po vybraných železničních tratích můžete vypůjčené kolo přepravovat zdarma
  • kolo můžete zdarma uschovat v úschovnách zavazadel Českých drah
  • kolo můžete vrátit v jiném místě než jste si ho vypůjčili
  • kolo si v půjčovně můžete předem rezervovat
  • nabídku mohou využít i lidé bez jizdenky na vlak
  • nízké ceny půjčovného.

O regionu

Třeboňsko

Překrásná krajina Třeboňska rychle uchvátí každého návštěvníka. Ojedinělé spojení zachovalého historického centra Třeboně se státním zámkem, obklopeného hladinami rybníků a hlubokými lesy, spolu s širokou nabídkou turistických služeb a kutlurních akcí nenajde v našich podmínkách konkurenci. Hustá síť cyklostezek, příhodný terén a obrovské množství možností koupání v rybnících a pískovnách vytváří ideální podmínky nejen pro letní dovolenou.

Počasí na Třeboňsku

Aktuální Počasí v Jihočeském kraji.